اطلاعات کامل در مورد مرغ سیاه مرندی

مرغ سیاه مرند

در میان مرغ سانان ، مرغ زیبا، سیاه رنگ و پرموئی وجود دارد که از نظر مطالعات مرغ شناسی و نیز در بین مرغداران حرفه ای و نمایشگاه های وزارت کشاورزی و دام و طیور به نام نژاد « مرغ مرندی» معروف است و یکی از بهترین مرغهای تخمگذار بومی ایران محسوب می شود. این مرغ در برابر سرما و بیماری مقاوم بوده ورنگ تخم آن قهوه ای روشن است .

دکتر مراد علی زهری در صفحه 52 کتاب(اصول پرورش طیور) از انتشارات دانشگاه تهران راجع به مرغ مرندی نوشته است: « این نژاد از بهترین نژادهای تخم گذار در ایران محسوب می شود . اصل این نژاد از مرند می باشد . از این رو به نظر می رسد که احتمالاً با نژاد سیاه روسیه که در قرون گذشته به ناحیه آذربایجان وارد شده است از یک منشأ باشند .

فقط یک جور در این نژاد تشخیص داده شده است که اختصاصات آن به شرح زیر است :

منقار سیاه یا خاکستری ، لاله گوش کوچک و سفید، ریش قرمز در اندازه متوسط ، جثه عمیق و با طول متوسط ، به طوری که بدن جمع و جور به نظر می رسد . ساق پا دارای پر و جهت پرها به طرف خارج است .پنجه ها بدون پر می باشد . رنگ پر و بال سیاه با انعکاس سبز رنگ . وزن در سن بلوغ در مرغ ها 200/2 کیلوگرم و در خروس 5/2 تا 3 کیلوگرم است . بلوغ جنسی خوب در 7-6 ماهگی به تخم می آید .

میزان تخم گذاری سالیانه در شرایط روستایی 120 تا 150 عدد و در شرایط مناسب تا 180 عدد نیز می رسد . وزن تخم مرغ در حدود 50 گرم و از نظر خاصیت مادری و کرچی، مرغ خوبی می باشد .

 بررسیهای اولیه در استان آذربایجانشرقی نشان میدهد که مرغ مرندی در اکثر مناطق پراکنش با سایر مرغهای بومی تلاقی داده شده است و نسل آن رو به انقراض می باشد و مناطق پراکنش آنها عبارتند از: شهرهای تبریز، مرند و روستاهای تابعه ای دو شهر.

برای اولین بار در شمالغرب کشور فروش فوق العاده مرغ سیاه مرندی آغازشد:

  •    تخم مرغ نطفه دار
  •    جوجه یکروزه
  •    جوجه های چند ماهه
  •    مرغهای جوان

جهت خریداری با شماره موبایل :    09149933885  یا 09363182668 تماس حاصل فرمائید.

یا نامه های خود را به ایمیل زیر بفرستید:  ali_far27@yahoo.com

 

در صورت درخواست ارسال به شهرستان ها و استان ها هزینه ایاب و ذهاب بر عهده خریدار می باشد.

از کسانی که به صورت حضوری مراجعه می کنند کمال تشکر رو دارم.

اینم چندتا از عکسای مرع و خروس سیاه مرندی
 

 

/ 26 نظر / 4087 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی

با سلام و خسته نباشی حضور شما . قیمت تخم نطفه دار رو میخاستم بپرسم حدودا 100 عدد قصد خرید دارم و این که تو این فصل میشه تهیه کنید ؟ مهدی از ماکو . موفق باشید.

محمدی

سلام آقای فرجی قیمت تخم مرغ نطفه دار مرغ مرندی (زینتی و تخم گذار) چنده؟ هزینه ارسال؟ تشکر

محمد

سلام من اهل مرندم از کجا میشه بیام بگیرم تخم مرغ نتفه دار رو ؟ممنون

عباس

آفرین به شما

[دلقک][شیطان][گاوچران][وحشتناک][تایید][دست]

محمد

سلام اقای فرجی واقعا ... راستی قیمت جوجه مرندی چند یک خبر بهم بده شمارمو واستو میزارم09389419335 سارانی مرغ وخروس لاری خواستید در خدمتیم

محمد

واقعا دستت درد نکنه افای مهندس تو کار مرغ لاری هم هستید //////[[تایید]

محمد

سلام جواب ندادید منتظرم[چشمک]

ارش

سلام ارشم از تبریز زنگ زدم خدمتت قیمت کردم من3ساله سالن دارم110متره خالی بود تازه خونمم طبقه بالاشه امنیتش عالیه 8ماهه پیش مرغ عشق ریحتم توش چون علاقه داشتم رسیدگی کردم وتونستم خوب جوجه کشی کنم اما چون مرغ عشق ارزانه صرف نمیکنه 40جفت داشتم فروختم و4جفت موند. داشتم تحقیق میکردم که امروز یکی گف برو مرغ مرندی نگه دار تواینترنت تحقیق میکردم که شمارا پیدا کردم شروع کارت با تمام سختیهاش برام خیلی اموزنده بود ممنون فقط یه خواهش دارم که سایتتو بروز کنی و عکسای بیشتری از مرغداریت بذاری با تشکر

مرتضی

سلام منم مثل شما خیلی تلاش کردم واسه پرورش مرغ محلی ولی بدون هدف ونتیجه ای نداشت میخوام این کارو کنار بزارم ولی درمورد شما خوشحالم که به نتیجه رسیدید